Ukázková řešení - Comfort

Nejlepší a nejdokonalejší způsob likvidace odpadních vod z obytných objektu je pomocí čističky odpadních vod. Pracují stejným způsobem jako centrální čistírny odpadních vod, které jsou pro větší vesnice, nebo města. Odpadní voda se čistí aerobně (pomocí mikroorganismu a kyslíku) biologickým způsobem. Organickou hmotu rozkládá mikroorganismus, který potřebuje k životu odpadní vodu a kyslík.

Proces čištění odpadní vody probíhá ve třech fázích. V první fázi je hrubé přečištění odpadní vody, dále ve druhé fázi probíhá aerobní přečištění, což je biologické čištění s následném oddělením kalu od vyčištěné vody. Posledním stupněm je oddělení bakterií od čisté vody (bakterie se oddělej do prvního stupně pomocí mamutky a čistá voda odteče pryč z čističky).

Pro správný výběr čističky odpadní vody, je dobré konsultovat s odborníkem, který se zabývá touto problematikou. Zřízení čističky odpadních vod spadá do kategorie vodní dílo, takže povolení k pořízení určuje příslušný odbor životního prostředí u svěřených stavebních úřadu, který Vám i určí jak nakládat s vyčištěnou vodou.

Je-li poblíž Vašeho pozemku a Vaší čističky odpadních vod rybník, nebo nějaká vodoteč, tak se přečištěná odpadní voda bude do nich pouštět. Pokud se bude přečištěná voda vsakovat, tak bude nutné doplnit projekt o hydrogeologické vyjádření, že v místě vypouštění nedojde k znehodnocení podzemních vod. Když jste nedostali souhlas ani vodu vsakovat, tak už vám zbývá jen zachytávat přečištěnou vodu v zásobní nádrži za čističkou. Tato varianta je vhodná k zalévání vaší zahrady kromě zeleniny kterou budete jíst. Když budete chtít zalévat i zeleninu, budete potřebovat čističku odpadní vody z UV filtrem. Některé čističky ale umí vyčistit vodu tak, že jí lze využít jako vodu užitkovou v domácnosti. Před pořízením čističky bude vhodné, když proberete vše s odborníkem na čistírny odpadních vod.

Ukázkové řešení realizace domovní čističky odpadních vod

Ukázkové řešení čističky odpadních vod pro rodinný dům:

Vhodná čistička odpadních vod a příslušenství:

Model čističky odpadních vod: BC 4 comfort 63 300,-
Zastropení lamino vypouklé 3 390,-
Cena celkem bez DPH 66 690,-
Cena včetně DPH 15% 76 694,-

V ceně není započten nástavec pláště

Nástavec vysoký 10 – 40 cm  5290,- Kč včetně DPH 15%
Nástavec vysoký 50 – 80 cm  6141,- Kč včetně DPH 15%

S montáží/ bez montáže

V případě dodávky bez montáže vám musíme vytvořit nátokové hrdlo dle průměru vaší přítokové kanalizace a hrdlo chráničky pro přívod vzduchu. Tato úprava je za 520,- Kč včetně DPH.
Přívodní hadice vzduchu včetně chráničky 110,- Kč / 1 metr
Montáž včetně dopravy ČOV a dopravy technika 4 550,- Kč
V případě dodání ČOV bez montáže je doprava zdarma, zprovoznění ČOV, zaškolení obsluhy, doprava technika 1 800,- Kč
Uvedené ceny jsou včetně DPH 15%
Stavební a výkopové práce, betonáž dna a propojovací potrubí nejsou započteny v ceně

Proč BC Comfort?

Čistička, která není třeba o betonovávat, má řídící jednotku, která automaticky přečišťuje dosazovací prostor (kde už je voda přečištěná a připravená k odtoku), takže ještě lepší dočištění než u levnějších variantách. V dosazovacím prostoru můžou zůstat nerozpustitelný látky jako třeba tuky, nebo slupky od zeleniny. Dále k čističce odpadních vod BC komfort lze do objednat připojení GSM, kyslíková (ph) sonda, zařízení na srážení fosforu (řídí automaticky řídící jednotka) a další možnosti, které jsou vhodné probrat s našim technikem.

Uvedené ceny v ukázkovém řešení  čističky odpadních vod pro chaty a chalupy jsou platné do 31.3.2021

V případě, že čtete toto ukázkové řešení již po uplynutí tohoto data, kontaktujte nás skrze kontaktní formulář a mile rádi vám vytvoříme aktuální cenovou nabídku na míru v daný čas.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení