Je vhodná čistička odpadních vod na chatu?

Lze použít čističku odpadních vod na chatu či chalupu, kam se jezdí jen na víkendové pobyty? Domácí čističku odpadní vody (ČOV) lze využít i pro rekreační objekty, ale některým čističkám prospívá pravidelný přísun odpadní vody, proto je vhodná před pořízením konzultace s odborníkem. Výhoda ČOV na chatě je, že nahradí kanalizaci a nemusí se vyvážet jako jímka, navíc je ČOV ekologickým, ale i ekonomickým řešením, protože přečištěnou vodu lze pouštět do vodoteče, vsakovat, nebo s ní zalévat vaší zahrádku. Velikost čističky vybírejte podle počtu obyvatel, kteří budou na chatě, či chalupě pravidelně, s nárazovými návštěvami si ČOV poradí.

Jak domovní čistička na chatu funguje?

Domovní ČOV  na chatu rozkládá hrubé, ale i jemné nečistoty pomocí mikroorganismů a kyslíku. Funguje tedy aerobně. Čistící proces se řadí do 3 fází. První fáze zajišťuje základní (hrubý) předčištění, kde se od odpadní vody oddělí hrubé nečistoty. Dále se proces přesune do další části čističky, kde se aerobně (pomocí kyslíku a mikroorganismu) voda vyčistí a oddělí všechen kal. V poslední fázi se segmentuje přečištěná voda od bakterií. Voda odteče do odtoku a bakterie se přesunou pomocí mamutky do první části čističky.

K fungování domovní čističky odpadních vod je zapotřebí elektrická energie, která se využívá na provoz dmychadla, které do čističky vhání vzduch. Dmychadlo nepracuje nepřetržitě, ale přerušovaně (pomocí spínacích hodin, nebo řídící jednotky). Vše by vám měl nastavit technik při odborné montáži.

Spotřeba elektřiny se pohybuje okolo 40 W.

Ukázkové řešení realizace čističky odpadních vod na chatu

Ukázkové řešení čističky odpadních vod pro chaty:

Vhodná čistička odpadních vod a příslušenství:

Model čističky odpadních vod: BC 4 optima 40 855,-
Zastropení lamino vypouklé 2 890,-
Cena celkem bez DPH 43 745,-
Cena včetně DPH 15% 50 307,-
 
V ceně není započten nástavec pláště
 
Nástavec vysoký 10 – 40 cm 4422,- Kč včetně DPH 15%
Nástavec vysoký 50 – 80 cm 5350,- Kč včetně DPH 15%
 
S montáží/ bez montáže
 
V případě dodávky bez montáže vám musíme vyvařit nátokové hrdlo dle průměru vaší přítokové kanalizace a hrdlo chráničky pro přívod vzduchu. Tato úprava je za 520,- Kč včetně DPH.
Přívodní hadice vzduchu včetně chráničky 75,- Kč / 1 metr
Montáž včetně dopravy ČOV a dopravy technika 4 550,- Kč
V případě dodání ČOV bez montáže je doprava zdarma, zprovoznění ČOV, zaškolení obsluhy, doprava technika 1 800,- Kč
Uvedené ceny jsou včetně DPH 15%
Stavební a výkopové práce, betonáž dna a propojovací potrubí nejsou započteny v ceně
 

Uvedené ceny v ukázkovém řešení  čističky odpadních vod pro chaty a chalupy jsou platné do 31.3.2020

V případě, že čtete toto ukázkové řešení již po uplynutí tohoto data, kontaktujte nás skrze kontaktní formulář a mile rádi vám vytvoříme aktuální cenovou nabídku na míru v daný čas.